بازیابی کلمه عبور؟
 
  خدمات مشاوره

مديريت دانش و مستندسازيمستندسازي اقدامات و تجربيات

 دانلود بروشورحفظ تجارب گذشته يكي از شروط اصلي دانايي است. مستندسازي از جمله اموري است كه منجر به روشن شدن وقايع گذشته مي‌شود. در زمانة ما كه تغيير و تحولات به خصوص در زمينه مديريت بسیار است و مديران بعد از مدت كوتاهي جابجا مي‌شوند،‌ مستندسازي اهميت بسياري پيدا مي‌كند. علاوه بر این، در دوران انجام هر پروژه، كارهاي بزرگي انجام مي‌شود، ولي به علت فشار زياد كاري، كسي آن را ثبت نمي‌كند و دیگران خبري از ظرافت‌ها و مشقات دوران اجرا ندارند. چه بسا موضوعات مهمي كه بعد از گذر زمان، از خاطره‌ها محو يا كم رنگ مي‌گردد و ارزش‌هاي بنياديني كه به فراموشي سپرده مي‌شود و اين هنر مستندسازي است كه با حوصله و دقت، به ثبت وقايع پرداخته و با طرح سوالات هوشمندانه، سعي در روشن سازي مجهولات و نقاط ابهام می‌نمايد.

ادامه مطلب ...

ايجاد تيم مستندسازي در سازمان

 دانلود بروشورسرمایه های دانشی، مزیت رقابتی سازمان های امروز هستند و ضروری است تا این سرمایه ها به خوبی مدیریت شود. میدانیم که دانش با تجزیه تحلیل و درک الگوهای بین اطلاعات به وجود میآید و اطلاعات نیز از طریق ایجاد ارتباط و سازماندهی داده ها. ولی معمولاً بسیاری از داده ها و اطلاعاتی که برای استخراج دانش به آنها نیازمندیم، یا به صورت اسناد پراکنده در سازمان وجود دارد و یا هیچ سندی برای آنها نبوده و تنها به صورت ضمنی در حافظه ی افراد سازمان موجود میباشد.

ادامه مطلب ...

پياده سازي نظام مستندسازي

 دانلود بروشوربر اساس گزارشات موسسه مطالعاتی و تحقیقاتی گارتنر، سازمانها به ازای هر یک از کارکنان خود، سالانه 4800 دلار به دلیل صرف زمان جستجو و یافتن مستندات، از دست می دهند. همچنین بر اساس آمار موسسه IDC سالانه 4.5% دانش سازمان ها به دلایل مختلفی از جمله خروج کارکنان از سازمان، عدم مدیریت صحیح اطلاعات و احتکار دانش توسط افراد مفقود میگردد. علاوه بر این با توجه به افزایش سرعت تولید دانش در جهان، 3.2% دانش سازمان ها نیز سالانه منسوخ و غیرقابل استفاده می گردد.

ادامه مطلب ...

آشكارسازي و اشتراك دانش از طريق پياده سازي WIKI سازماني

 دانلود بروشوراز دغدغه های اصلی مدیریت دانش، آشکارسازی و اشتراک دانش افراد است و در طول سال هایی که از عمر مدیریت دانش میگذرد، ابزارها و رویکردهای گوناگونی برای عملیاتی کردن آنها پیشنهاد شده و در بسیاری از سازمانها اجرا گردیده است. ولی مسئله ای که هنوز در میان است، اثربخشی نامطلوب پیاده سازی این ابزارها میباشد! به عبارت دیگر، پیاده سازی سیستم ها و بهره مندی از ابزارها، تضمینی بر ایجاد ارزش از دانش افراد سازمان نیست.

ادامه مطلب ...

استقرار نظام مدیریت دانش نسل جدید با رویکرد ایجاد Enterprise 2.0

 دانلود بروشوردر مدیریت دانش فرایندهای بسیاری همچون شناسایی دانش مورد نیاز سازمان، اکتساب دانش، بهره‌گیری از دانش، ارزیابی دانش و ... مورد توجه است که آشکارسازی و اشتراک دانش افراد از مهمترین آنها به شمار می‌رود. دلیل اهمیت این موارد از این بابت است که دانش تجربی که افراد در طی سال‌های خدمت خود در سازمان کسب نموده‌اند؛

ادامه مطلب ...

 

Copyright 2010 © Arman Andishan Vira Co. | All Rights Reserved.