بازیابی کلمه عبور؟
 
  مطالب آموزشی
فیلتر کردن مطالب
موضوع: دسته بندی:
عنوان : مديريت دانش
تهیه و تنظیم : محمدامين پناه خواهي
موضوع : مديريت دانش و مستندسازيدسته بندی : پاور پوینت

خلاصه : دانش چیست و مدیریت دانش چه چیزی نیست؟ مفهوم و کارکرد واقعی مدیریت دانش چیست؟

ادامه مطلب ...عنوان : خلاصه كتاب مستندسازي تجربيات مديران
تهیه و تنظیم : سازمان مديريت صنعتي
موضوع : مديريت دانش و مستندسازيدسته بندی : خلاصه کتاب

خلاصه : بيش از يك قرن از تشكيل سازمان هاي الگو گرفته شده از سازمان هاي غربي در كشورمان مي گذرد، اما سؤال اينجاست كه چه تعداد از مديران و كاركنان فعال در اين سازمان ها افكار، ديدگاه ها، تجارب، آموخته ها و اندوخته هاي تجربي و علمي خود را مكتوب و مستند نموده اند؟ چه بخشي از دانش نهفته در تغييرات مديريتي و فرآيند آن به قلم مديران و كارشناسان به رشته تحرير درآمده است؟ چه بخشي از اين تجارب به نسل هاي بعدي انتقال خواهد يافت؟ هدف اين كتاب كمك به كاركنان، كارشناسان، متخصصان و به ويژه مديران سازمان هاي كشور براي پي بردن به ماهيت و ارزش دانش سازماني نهفته در زواياي تجارب آنها و نيز ياري رساندن به آنان در مسير ثبت و مستندسازي اين تجارب است.

ادامه مطلب ...عنوان : مدیریت دانش نسل جدید با ظهور Enterprise 2.0
تهیه و تنظیم : جمعي از مدرسين شركت آرمان انديشان ويرا
موضوع : مديريت دانش و مستندسازيدسته بندی : مقاله

خلاصه : ما در عصر اقتصادِ دانایی محور زندگی می‌کنیم. به این معنا که مزیت رقابتی اصلی در فضای کسب و کار امروز، "دانش" بوده و سازمان‌هایی که دانایی خود را بهتر مدیریت می‌کنند، از هر نظر موفقیت‌های بیشتری را کسب می‌نمایند.از حدود 20 سال پیش که موضوع مدیریت دانش وارد ادبیات مدیریتی جهان شده است تا به امروز، رفته رفته اهمیت آن بیشتر شده و سازمان‌های بیشتری به ضرورت پرداختن به آن پی برده‌اند.در این خصوص نظریه‌ها، راهکارها، سیستم‌ها و ابزارهای بسیاری مطرح و معرفی شده و در برخی از سازمان‌ها نیز اجرایی شده است. در کشور ما نیز، حدود 10 سال است که این مفهوم در محافل مدیریتی کمابیش مورد توجه قرار گرفته و اقداماتی نیز در این زمینه، در سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف انجام شده است.

ادامه مطلب ...عنوان : مدیریت دانش نسل دوم و جایگاه آن در سازمان یادگیرنده
تهیه و تنظیم : جمعي از مدرسين شركت آرمان انديشان ويرا
موضوع : مديريت دانش و مستندسازيدسته بندی : مقاله

خلاصه : یکی از مسائل مهم که در سازمان یادگیرنده مورد توجه قرار می‌گیرد، بحث آشکارسازی و اشتراک دانش افراد و به طور کلی بهره‌گیری از خرد جمعی سازمان است و در طول سال‌هایی که از عمر مدیریت دانش می‌گذرد، ابزارها و رویکردهای گوناگونی برای عملیاتی کردن آن پیشنهاد شده و در برخی سازمان‌ها اجرا گردیده است. ولی مشکلی در میان است: اثربخشی پیاده‌سازی این ابزارها، انتظارات اولیه را برآورده نمی‌سازد!
کلید واژه‌ها: سازمان یادگیرنده، مدیریت دانش، مدیریت دانش نسل دوم، ابزارهای مدیریت دانش نسل جدید، Wiki

ادامه مطلب ...از 1 صفحه
 
Copyright 2010 © Arman Andishan Vira Co. | All Rights Reserved.