بازیابی کلمه عبور؟
 
  مطالب آموزشی
فیلتر کردن مطالب
موضوع: دسته بندی:
عنوان : نقاط کور در راه رسیدن به موفقیت شغلی
تهیه و تنظیم : محمدرضا دربندي
موضوع : مديريت منابع انساني,سازمان يادگيرندهدسته بندی : مقاله

خلاصه : گاهی اوقات افراد به وجود مشکلاتی در کسب ‌و کارشان کاملا واقف هستند و به‌ درستی می‌دانند که مشکلی در کارشان وجود دارد و اساساً به همین دلیل است که افراد در مواجه با مشکلات تصمیم می‌ گیرند از یک مشاور یا متخصص در زمینه‌ی کاری‌شان کمک بگیرند.

ادامه مطلب ...عنوان : معماري تيم (تست بلبين)
تهیه و تنظیم : غلامرضا يعقوبي
موضوع : مديريت منابع انسانيدسته بندی : مقاله

خلاصه : نگاه علمی به بحث کار تیمی، در مديريت مدرن امروز به صورت دقيقي مدون شده است. انتخاب نفرات مناسب و چیدمان آنها در تیم، یکی از ارکان موفقیت هر تیمی می باشد...

ادامه مطلب ...عنوان : خلاصه كتاب مديريت استراتژيك منابع انساني(اثر مايكل آرمسترانگ)
تهیه و تنظیم : سازمان مديريت صنعتي
موضوع : مديريت منابع انسانيدسته بندی : خلاصه کتاب

خلاصه : ورود به بازارهای جهانی و پیوستن به سازمان تجارت جهانی، در چند سال اخیر، سازمان‌ها و شرکت‌های کشور را به چاره‌جویی برای بقا خود در فضای رقابتی واداشته است. بکارگیری استراتژی‌های مناسب می‌تواند منجر به بقای سازمان‌های ما شود به شرطی که تمامی ابعاد سازمان به شکلی متناسب رشد و توسعه یابند.

ادامه مطلب ...عنوان : توسعه منابع انسانی در راستای تفکر استراتژیک (بخش سوم)
تهیه و تنظیم : جمعي از مدرسين شركت آرمان انديشان ويرا
موضوع : مديريت منابع انسانيدسته بندی : مقاله

خلاصه : منابع انساني با هدف توسعه و به اجرا در آوردن سيستم‌ها و فرآيندهاي پرسنلي بايد به مشاركت واداشته شوند. اين به آن معناست كه همه افراد ذينفع بايد در اهداف مديريت منابع راهبردي سازمان سهيم باشند (آرمسترانگ،1380). بنابراين مديران منابع انساني با رويكرد به راهبردهاي كسب و كار و چشم اندازهاي جديد مديريت بر سرماية انساني، محيط كاري را براي فعاليت هاي خطير بر سرمايه انساني مهيا مي نمايند. (اصیلی و قدیریان،1384) بسیاری از صاحبنظران مدیریت و بسیاری از صنعت کاران پیشرو، مسیر توسعه منابع انسانی یا توسعه افراد را برای پیشبرد توصیه می‌کنند. تلفيق راهبردهاي كسب و كار و منابع انساني مرتبط ساختن سياست‌ها و فعاليت‌هاي مديريت منابع انساني با راهبردهاي روشن وصريح كسب و كار است.

ادامه مطلب ...عنوان : توسعه منابع انسانی در راستای تفکر استراتژیک (بخش دوم)
تهیه و تنظیم : جمعي از مدرسين شركت آرمان انديشان ويرا
موضوع : مديريت منابع انسانيدسته بندی : مقاله

خلاصه : با توجه به پیشرفت روز افزون فناوری و فرایند گسترش ارتباطات سازمان‌ها و دگرگونی‌های بنیادین در فرایندهای سازمانی به همین نسبت مشکلات و مسایل سازمان‌ها پیچیده‌تر شده است. در چنین شرایطی بی شک مدیران سازمان‌ها و بنگاه‌ها می بایست توان خود را در مقابله با این مشکلات و حل آن‌ها افزایش دهند. در این راستا علاوه بر توان مدیران در پاسخگویی به تحولات، تفکر استراتژیک سازمان‌ها و برنامه‌های آنها نقش به سزایی در این فرایند دارند، به طوری که یک برنامه ریزی استراتژیک موفق مبتنی بر تفکر استراتژیک مدیران می تواند به افزایش توان مزیت رقابتی و در نهایت بقای آنها در فضای رقابتی امروز کمک نماید.(تدبیر 161)

ادامه مطلب ...عنوان : توسعه منابع انسانی در راستای تفکر استراتژیک (بخش اول)
تهیه و تنظیم : جمعي از مدرسين شركت آرمان انديشان ويرا
موضوع : مديريت منابع انسانيدسته بندی : مقاله

خلاصه : تحولات جهانی در این سالها به قدری زیاد است که هنوز بسیاری با آن انطباق نیافته، تغییر می‌کند. بنابراین، بکارگیری استراتژی‌های کسب و کار در فضای رقابتی امروز انکار ناپذیر است.(فقهی فرهمند،1382) همچنین امروزه مدیران، بیش از گذشته به اهمیت مشتریان داخلی و خارجی خود واقف هستند و سعی در جلب نظر آنها را دارند. لیکن در بسیاری از سازمان‌های بزرگ مدیران حامی استراتژی و مدیران دنبال‌کننده توسعه منابع انسانی، در تقابل با هم عمل می‌کنند. این تقابل منجر به قراردادن منابع انسانی در اولویت پایین‌‌تری نسبت به سایر عوامل کسب و کار در سازمان می‌شود که در بلند مدت منجر به لطمات زیادی برای سازمان به علت کمبود نیروی انسانی توانمند و خلاق می‌گردد. بنابراین سازمان‌ها باید دیدگاهی را بکارگیرند که مدیران کسب و کار و مدیران توسعه منابع انسانی را به صورت یکپارچه به سمت اهداف سازمانی رهنمود نماید(آلبون، 1384). این مقاله از این نظریه پشتیبانی می‌کند که تفکر استراتژیک ارتباط تنگاتنگی با توسعه سرمایه انسانی هوشمند جهت خلق نوآوری در سازمان دارد همچنین توسعه منابع انسانی مترادف با توسعه کسب و کار می‌باشد.

ادامه مطلب ...از 1 صفحه
 
Copyright 2010 © Arman Andishan Vira Co. | All Rights Reserved.