بازیابی کلمه عبور؟
 
  لیست اخبار   >  گزارش جدید گوگل بر افزایش امنیت وب نسبت به سال گذشته تاکید دارد 1395/08/16    

با توجه به این واقعیت که در حال حاضر مردم زمان زیادی را آنلاین هستند، لزوم امنیت بیشتر مرورگرها و همچنین ارتباطات در سطح وب از اهمیت بسیار قابل توجهی برخوردار است. ویژگی کدگذاری این روزها در اپلیکیشن های پیام رسان به یک استاندارد تبدیل شده است و بسیاری از وب سایت های محبوب برای تامین امنیت کاربران خود به HTTPs متمایل شده اند. در این راستا نیز گوگل با معرفی اپلیکیشن ها و خدماتی که از امنیت بالایی برخوردارند گام های بسیار موثری برداشته است، و آخرین اقدام این کمپانی، بزرگنمایی تلاش های مثبت دیگران بوده است.
گوگل در آخرین گزارش شفافیت خود آمار و ارقامی را ارایه داده است که ثابت می کند در حال حاضر وب نسبت به یک و نیم سال قبل از امنیت بسیار بیشتری برخوردار است. در بخشی از این گزارش در ارتباط با کاربرد
HTTPs، نمودارهای گوگل از رشدی مناسب و معقول در صفحاتی که بر روی HTTPs لود می شوند در بازه زمانی ماه آوریل 2015 تا اکتبر 2016 خبر می دهد. در فصل بهار سال گذشته میلادی، سایت های ایمن که توسط کاربران مرورگر کروم بر روی دستگاه های ویندوز، مک و لینوکس مورد بازدید قرار می گرفت حدود 40 درصد جستجوها را شامل می شد. اما این میزان در حال حاضر و در همان پلتفرم ها به دو سوم موارد صفحات HTTPs افزایش یافته است.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید، سایت ها دیگر زمان زیادی را صرف ایمن سازی صفحات خود برای کاربران موبایلی نمی کنند اما این موضوع نمی تواند ناقض این واقعیت باشد که اوضاع در 18 ماه گذشته بهبود قابل توجهی یافته است. گوگل حجم زیادی از اطلاعات را از جستجوهای انجام شده توسط کاربران کروم که به همکاری در جمع آوری اطلاعات این پروژه ابراز تمایل کرده بودند به دست آورده است. به گفته StatCounter و NetMarketShare در حال حاضر کروم با تفاوتی فاحش محبوب ترین مرورگر در سراسر جهان است که همین محبوبیت به گوگل امکان می دهد اطلاعات دقیق تر و کامل تری از امنیت واقعی وب را به دست آورد.

لینک منبع

 
صفحه اخبار
     
Copyright 2010 © Arman Andishan Vira Co. | All Rights Reserved.