بازیابی کلمه عبور؟
 
  لیست اخبار

برگزاري کمپین +ما در شركت مشاوره مديريت مپنا

1396/12/25    
برگزاري کمپین +ما  در شركت مشاوره مديريت مپنا

فعالیت‌های حوزه اخلاق، ارزش‌ها و فرهنگ‌سازمانی مپنا (EVC) چند سالی است که آغاز شده و پس از پشت سر گذاشتن فاز مطالعات، برنامه‌ریزی و طراحی، دو سال است که به مرحله پیاده‌سازی رسیده است. این حوزه بنا به خواست معاونت محترم منابع انسانی گروه مپنا، کمپینی را با موضوع «کار تیمی» و با نام «+ما» توسط شرکت آرمان‌اندیشان ویرا طراحی و اجرا کرد.
 
این کمپین بر نقش افراد در تیم متمرکز بود و از ابزارِ
«تست بلبین» برای شناسایی نقش افراد در تیم بهره‌گیری شد.

مِرِدیت بِلبین، محقق انگلیسی و نظریه‌پرداز مدیریت و طراح این تست، ضمن تأکید بر عوامل متعددی که بر
موفقیت یا شکست یک تیم تأثیر می‌گذارند، معتقد است که توزیع نادرست نقش‌ها و در نظر نگرفتن اهمیت نقش افراد در تیم، مهم‌ترین علت کاهش کارایی تیم‌ها و شکست کار تیمی است. بلبین توضیح می‌دهد که بسیاری از حاشیه‌های کار تیمی مانند بحث‌های غیراخلاقی و حاشیه‌ها و اصطکاک‌ها، عموماً میوه‌های درختی هستند که در خاکِ توزیع نامناسب نقش‌های تیمی ریشه دارند. نظریه نقش‌های تیمی، مدلی با
۸ نقش در قالب ۳ گروه عمل‌گرا، مردم‌گرا و تفکرگراست. تست بلبین، آزمونی است که این نقش‌ها را تعیین می‌کند و خصوصیات بارز و توانمندی‌های هر نقش را برمی‌شمارد و شما نیز هم اکنون می توانید با مراجعه به وب سایت شرکت آرمان اندیشان ویرا به صورت رایگان و آنلاین در این تست شرکت فرمائید.

کمپین «+ما» در روز بیست‌وسوم بهمن ۹۶ آغاز شد و در هفدهم اسفند به پایان رسید. در این کمپین در دو مرحله سعی شد توجه کارکنان به موضوع «کار تیمی» جلب شود. در مرحله نخست (فاز تیزینگ) پوسترهایی بر روی دیوارهای شرکت نصب و پس‌زمینه رایانه کارکنان روزبه‌روز تغییر می‌کرد و طرح اولیه تکمیل می‌شد. در مرحله دوم، بروشور معرفی نقش‌های هشت‌گانه بلبین روی میز کارکنان و اینفوگراف آن روی اینترانت قرار گرفت. سپس کارت جذب مشارکت در کمپین در اختیار همه کارکنان قرار داده شد. کارکنان دو روز مهلت داشتند تا پس از تکمیل، کارت‌ها را درون صندوق‌های تعبیه‌شده در لابی ساختمان‌ها بیندازند. سپس تست بلبین برای مشارکت‌کنندگان فرستاده شد و پس از انجام، نتیجه تست در اختیار افراد قرار گرفت.

رویداد نهایی کمپین نیز روز پنج‌شنبه، ۱۷ اسفند ۹۶ برگزار شد. اولین فعالیت در رویداد پایانی «تیم‌سازی» بود. سپس تیم‌ها پازل سه‌بعدی طراحی‌شده مخصوص خود را تکمیل کردند. این پازل‌ها بر اساس نقاشی‌های هنرمند مشهور ون‌سان ون‌گوگ طراحی شده بود. پس از تکمیل این مرحله، هر تیم باید یک برج کاغذی به ارتفاع سه‌ونیم متر می‌ساخت. هدف اصلی از انجام این دو فعالیت این بود که آیا افراد از نقش‌های هشت‌گانه بلبین که طی روزهای گذشته شناخته‌اند استفاده می‌کنند یا خیر. بحث گروهی و پرسش و پاسخ پایان‌بخش این رویداد بود.

 
صفحه اخبار
     
Copyright 2010 © Arman Andishan Vira Co. | All Rights Reserved.